BİYOGRAFİ

Gözde Ançel, 1983 yılında Ankara’da doğdu, ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı. Ailesinin yeniden Ankara’ya taşınmasıyla liseyi Ankara Atatürk Lisesi’nde bitirdi. 2002 senesinde Gazi Üniversitesi Elektrik Elektronik mühendisliği bölümünde lisans eğitimine başladı. Aynı üniversitede eşiyle tanışan Gözde Ançel, 2008 yılında evlenerek yüksek lisans yapmak için Avustralya’ya yerleşti. 2009-2011 yılları arasında Melbourne Victoria Üniversitesinde Telekomünikasyon mühendisliği alanında yüksek lisansını tamamladı.

Çok küçük yaşlardan itibaren söz ve besteler yapan Gözde Ançel, Avustralya’da tanıştığı müzisyen ve besteci Buray ile biriktirdiği eserleri hayata geçirme kararı aldı. “Unutmuş Çoktan” adlı eserle Ferhat Göçer’in Besteni Yolla yarışmasına katılan Ançel ve Buray, güzel bir başarı elde ettiler ve Gözde Ançel’in profesyonel olarak müzik hayatı başlamış oldu.

Bu başarının ardından Buray’la çalışmalara devam eden Ançel, Ömür Gedik ve Selim Gülgören gibi sanatçılara da çeşitli besteler verdi. İkili bir yandan da 2015 yazında Buray’ın “1 Şişe Aşk” ismini verdikleri albümünü tamamladılar. “1 Şişe Aşk” çok kısa sürede yüzbinlerce hayran kitlesine ulaştı, Gözde Ançel ve Buray bu albümle müzik dünyasında isimlerini duyurdular. Albümde yer alan 8 şarkının sözleri Gözde Ançel, besteler ise Gözde Ançel ve Buray’ın imzasını taşıyor.

Buray’la müzikal işbirliğini Buray’ın ikinci albümünde de sürdüren Gözde Ançel “Sahiden” isimli albümde 11 şarkıya imzasini atmıştır. Buray’ın albüm çalışmaları sonrasinda Demet Akalın, Mustafa Ceceli, Ziynet Sali, Ferhat Göçer, Eli Türkoğlu gibi bir çok  başarılı sanatçıyla da Buray’la birlikte yaptıkları eserleri paylasmıştır. İkili bu çalısmaların yanı sıra bir çok dizi, reklam ve film’ e yaptıkları, müziklerle katki sağlamıştır.

Buray’ın  “Kehanet” isimli son albümünde de bütün sarkilar yine diğer albümlerinde de olduğu gibi sözlerde Gözde Ançel, bestelerde ise Gözde Ançel ve Buray’ın imzasını taşıyor.